کامپیوتر

14 Nov

نابغه ايراني؛ مرد شماره دو گوگل

 

امیر کردستانی

اگر به شما که براي براورده کردن بسياري از نيازهاي روزانه خود در فضاي وب، دست به دامن موتور جستجوي گوگل مي شويد بگويند که نفر دوم اين شرکت قدرتمند، يک ايراني است چه واکنشي نشان مي دهيد.؟

ويژه نامه پرمخاطب «ديجيتال» نشريه دانستنيها در شماره آبان ماه خود و در بخش «مردان ديجيتال» از قسمت وبگرد ، گزارشي خواندني درباره اين مدير موفق ايراني دارد.

زهرا صالحي‎زاده در ابتداي اين گزارش نوشته است: وقتي شرکت گوگل تصميم گرفت آدرس طولاني@googlemail  را به آدرس کوتاه @gmail تغيير دهد، از کاربران انگليسي خواست تا آنها هم آدرس پست الکترونيکي خودشان را تغيير دهند و بعد از اين اتفاق اعلام کرد به خاطر اينکه gmail  50 درصد از googlemail  کوتاه‌تر است، در انگليس روزانه 60 ميليون بار کمتر به کي‌بورد ضربه خواهد خورد؛ اين مثال به اندازه کافي نقش گوگل را در زندگي کاربران اينترنتي نشان مي‌دهد.

 

20 Sep

حل مشکل بالا نیامدن و عدم بوت ویندوز با ۱۰ ترفند فوق العاده

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی صبح اول وقت کامپیوترتان را روشن می‌کنید، می‌بینید ویندوزتان بوت‌ نمی‌شود. در این زمان احساسی که به آدم دست می دهد شبیه زمانی است که آدم اشتباهی سوار اتوبوس شده باشد و بعد از رسیدن به مقصد متوجه قضیه شده باشد! در این هنگام بهتر است که ابتدا کمی کنترل خود را حفظ کنید تا ببینید که چه‌ کاری باید انجام دهید. این مشکل دلایلی از جمله : پاک شدن فایل های بوت ویندوز، ایراد در بوت سکتور، تغییرات نا به جا در رجیستری، ورود ویروس های مخرب به سیستم و… دارد که همگی نیز به سادگی قابل برطرف شدن هستند. برای حل این مشکل و رهایی از آن احتمالا اولین گزینه اکثر کاربران ، تعویض ویندوز خراب می باشد. اما عجله نکنید و دست نگه دارید! راه های بهتری نیز برای رفع این مشکل وجود دارد؛ بدین ترتیب که قبل از هر چیز، ویندوز ابزارهایی را برای رفع اکثر این مشکلات قرار داده که بسیاری از کاربران از آن بی خبرند و گاهی اوقات به دلیل عدم بوت شدن ویندوز، حتی مجبور به حذف اطلاعات حیاتی شان می شوند. اما در این ترفند به بررسی ۱۰ روش برای رفع کلیه مشکلات ذکر شده بدون نیاز به تعویض ویندوز می پردازیم و به عبارت بهتر راه حل کلیه خطاهایی که باعث بالا نیامدن ویندوز می شود را در این ترفند بیان می کنیم.

 

 

 

تالارهای گفتگو